Bülent AksoyTango eğitmenliğinin yanı sıra aynı zamanda elektronik teknisyeni de olan Bülent Aksoy, tıbbi laboratuvar cihazları dalında uzun yıllar teknik ve pazarlama konularında sürdürdüğü iş yaşantısının ardından, 2010 yılında tango dansına Tan Sağtürk Dans Akademilerinde asistan olarak adım atmış, daha önceleri amatör olarak ilgilendiği ve büyük keyifle icra ettiği dans yaşantısını profesyonelliğe bir adım atarak taçlandırmıştır. Asistanlık süresince tango/latin/rock&roll dans eğitmeni Yalçın Yılmaz ile gerek Tan Sağtürk akademilerinde  gerekse Marmara üniversitesi Haydarpaşa kampüsünde derslere katılmış ve kendini geliştirme imkanı bulmuştur.. Sonrasında Beyoğlu Star Dans Okulu eğitmeni Soner Güngörmez ile asistanlık hayatına devam etmiş, bunun ardından 2012 yılında katıldığı TDSF Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin tango branşı antrenörlük kursunu başarı ile tamamlayarak, federasyon antrenörü olmaya hak kazanmıştır. Bunun yanı sıra yine TDSF tarafından düzenlenen 2015 yılı  Arjantin Tango Yarışması büyükler kategorisinde partneri Çiğdem Evcioğlu ile Türkiye birincisi olmayı başarmıştır. 2016-2017-2018 yıllarında Türkiye’nin en büyük tango okulu olan İstanbul Tango Okulu’nda Eşref Tekinalp&Vanessa Gauch çiftiyle çalışma imkanı bulmuş ve halen bu okulun eğitmen kadrosunda görev yapmaktadır. 

Tüm bu süreçlerin yanısıra, (Javier Rodriguez&Noelia Barsi, Sebatian Jimenez&Maria Ines Bogado, Sebastian Achaval&Roxana Suarez, Damian Mechura&Maria Jimena, Gaston Torelli&Moira Castellano, Carlos Espinoza&Noelia Hurtado, Facundo Pinero&Vanessa Villalba)  gibi Arjantinli çeşitli usta tango dansçı ve eğitmenlerinden eğitimler almıştır.  Bülent Aksoy, Tekirdağ ve İstanbul'da birçok farklı stüdyo ve dans/sanat merkezlerinde eğitmen olarak görev yapmıştır.

Hakkımızda

istanbulTANGO

Bize Ulaşın

istanbulTANGO’nun kurulduğu günden bu yana tangoyu gönülden seven bu uğurda en iyisini yapmayı kendine hedef seçen bir kadrosu vardır. Eğitmenleri uluslararası arenada saygı gören, seminerleri ve gösterileri için devamlı davetler alan tecrübeli isimlerdir. Tamamen Tango için tasarlanmış Taksim, Kızıltoprak, Mecidiyeköy ve Bakırköy'de toplam 10 adet derslik ile sadece Arjantin Tango dalında eğitim yapan kurumlar arasında Türkiye ve Avrupa da benzersizdir.  Başlangıç seviyeden itibaren planlı uygulanan müfredatı, doğru seviye belirleme ve uygun eğitime yönlendirme, yeni sezon itibari ile  uzman eğitmenler eşliğinde pratikler, Kadın ve Erkek tekniği çalışmaları, Buenos Aires’den konuk eğitmenler, teorik dersler ve özel çalışmalar ile kendinizi Tango dolu bir Cennette bulacaksınız. Unutmayın sonradan degil ilk baştan doğru adresle başlayın, vakit kaybetmeyin.

istanbulTANGO-Taksim(333)

Sıraselviler Caddesi No:33/3 Taksim  Beyoğlu-İSTANBUL

DERSLER

TANGO

GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

Itri Dede Sok. No:1 Kat:6 Kızıltoprak Kadıköy/İSTANBUL

istanbulTANGO-Kızıltoprak(otra)

SIK SORULAN SORULAR

Avni Dilligil Cad. No.6 Köroğlu İş Merkezi D:4 Mecidiyeköy

Şişli / İSTANBUL

istanbulTANGO-Mecidiyeköy

istanbulTANGO-Bakırköy

Zeytinlik Mahallesi Halkçı Sokak Yavuz İş Hanı no. 30

Bakırköy / İSTANBUL

esdanslogo.png
tangoto.jpg
bodrum.jpg
pasted image 199x79.jpg