top of page

Book Online

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

Şu an randevu alabileceğiniz hiç hizmet yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
Book a Service

EŞREF TEKİNALP

I'm a subtitle. Click here to add your own text.

          İstanbul Teknik Üniversitesi Inşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olan Eşref Tekinalp Tangoya 2003 Ocak ayında Suer Ünal ile başladı. Bir buçuk yıl Arjantinli eğitmenler Alicia Orlando – Claudio Barneix ve Tanju Yıldırım ile çalışarak dansının temellerini oluşturdu. Devamında dünyanin önde gelen dansçılarıyla (Gustavo Naveira, Pablo Veron, Julio Balmaceda, Javier Rodriguez, Fabian Peralta, Sebastian Achaval, Esteban Moreno, Diego Riemer, Ezequiel Farfaro) çalışarak bugünkü çizgisini oluşturdu. 2006 yılından beri hem Türkiye’nin çeşitli illerinde hem de uluslararası platformlarda profesyonel olarak eğitmenlik yapmakta ve performanslar sergilemektedir. Istanbu’da düzenli olarak verdiği grup-özel ders ve seminerler dışında yurtiçi ve yurtdışında davetli olarak eğitmenlik ve gösteriler yapmaktadır. 

           Buenos Aires, Paris, Moskova, Amsterdam, Siracuza, Kassel, Bükreş,İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Samsun ve Bodrum da gösteriler yapmış ve seminerler vermiştir. TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) Arjantin Tango A Klasman dansçısı ve antrenörüdür. 2010 yılı TDSF Türkiye Şampiyonu’dur. Aynı zamanda 2012 yılından beri TDSF Hakem Kurulu üyesi ve hakemidir. 2014 yılında 6.sı düzenlenecek olan Avrupa’nın en büyük tango festivallerinden ‘tanGO TO istanbul‘un organizatörlerinden olan Eşref Tekinalp, 2008 sonbaharında faaliyete geçen istanbulTANGO oluşumunun kurucu ortağıdır. Aşağıda gösterilerinden bir kısmını görebilirsiniz.

eşref
bottom of page