Murat Kazak & Bengi Yeniaydın

Bengi Yeniaydın

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Bengi Yeniaydın, İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı(MBA)’nı da Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Dans hayatına 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Dans Kulübü BUDANS’ta salsa ve international latin dansları ile başladı. İki yıl kadar çalışmalarına devam ederek BUDANS bünyesinde gösterilere katıldı. 2011 yılında Tango Noa stüdyosunda tango ile tanıştıktan sonra, Ayşe Sun Dans ve Beden Atölyesi’nde dersler alırken, yerli ve yabancı çok sayıda eğitmenin workshoplarına katılarak dansının temelini oluşturmuştur. Dans eğitimi esnasında , Javier Rodriguez-Moira Castellano, Geraldine Rojas-Ezequiel Paludi, Sebastian Achaval-Roxana Suarez, Facundo Pinero-Vanessa Villalba, Eşref Tekinalp-Vanessa Gauch, Christian Marquez-Virgina Gomez, Daniel Naccuchio-Cristina Sosa, Noelia Hurtado-Gaston Torelli, Cecilia Piccinni-Andres Molina, Facundo de la Cruz-Paulo Sanz, Raymond Chu-Lily Cheng, Rauli Choque-Julieta Questa yanında Özhan Araz, Ali Alper Özdemir-Setenay Ersoy olmak üzere çok sayıda eğitmenle birlikte çalışma imkanı bulmuştur. Tango NOA’da verdiği özel dersler ve grup dersleri ile eğitmenliğe başlamış olup, 2014 yılından beri İstanbulTANGO bünyesinde Taksim stüdyosunda düzenli olarak verdiği grup dersleri ve özel dersler ile eğitmenliğe devam etmekte, partneri Murat Kazak ile birlikte gösteriler yapmaktadır. 2018 yılında partneri Murat Kazak ile birlikte TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) Kulüplerarası Arjantin Tango Şampiyonası’na ilk katılımlarında 3.lük elde etmiştir. Aşağıda gösterilerinden bir kısmını görebilirsiniz.

Murat Kazak

Lise yıllarında kafkas dansıyla dansa başlayan Murat Kazak, Kadir Has Anadolu Lisesi Kafkas ekibiyle bölge üçüncülüğü kazanmıştır. 2014 yılında tango ile tanışmış, dans eğitimine devam ettiği süreçte dansını geliştirmek amacıyla çeşitli eğitmenlerin workshoplarına katılmıştır. Dans eğitimi esnasında aralarında Javier Rodriguez, Sebastian Achaval-Roxana Suarez, Facundo Pinero-Vanessa Villalba, Ezequiel Relmuan-Barbara Ferreyra, Eşref Tekinalp-Vanessa Gauch olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı eğitmenle birlikte çalışma imkânı bulmuş ve dans eğitmenliğine başlamıştır. Bir yandan milonga gecelerinde tango dj’liği de yapan Murat Kazak, 2015 yılından beri süregelen TRT Radyo 3 Dünya kuşağındaki ‘’Şimdi Tango Zamanı’’ adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmaktadır. 18 yıldır profesyonel olarak Elektro gitar çalmakta ve performanslar yapmakta olan Murat Kazak, Ağustos 2017’den beri de Bandoneon çalmaktadır. Murat Kazak, Mart 2017’den itibaren Bengi Yeniaydın ile partner olarak dans çalışmalarına devam etmiştir. Eylül 2017 itibariyle İstanbulTANGO bünyesinde Taksim stüdyosunda düzenli olarak verdiği grup dersleri ve özel dersler ile dans eğitmenliğine devam etmekte, partneri Bengi Yeniaydın ile birlikte gösteriler yapmaktadır. 2018 yılında partneri ile birlikte TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) Kulüplerarası Arjantin Tango Şampiyonası’na ilk katılımlarında 3.lük elde etmiştir. Aşağıda gösterilerinden bir kısmını görebilirsiniz.

  • Facebook
  • Instagram

Hakkımızda

istanbulTANGO

Bize Ulaşın

istanbulTANGO’nun kurulduğu günden bu yana tangoyu gönülden seven bu uğurda en iyisini yapmayı kendine hedef seçen bir kadrosu vardır. Eğitmenleri uluslararası arenada saygı gören, seminerleri ve gösterileri için devamlı davetler alan tecrübeli isimlerdir. Tamamen Tango için tasarlanmış Taksim, Kızıltoprak, Mecidiyeköy ve Bakırköy'de toplam 10 adet derslik ile sadece Arjantin Tango dalında eğitim yapan kurumlar arasında Türkiye ve Avrupa da benzersizdir.  Başlangıç seviyeden itibaren planlı uygulanan müfredatı, doğru seviye belirleme ve uygun eğitime yönlendirme, yeni sezon itibari ile  uzman eğitmenler eşliğinde pratikler, Kadın ve Erkek tekniği çalışmaları, Buenos Aires’den konuk eğitmenler, teorik dersler ve özel çalışmalar ile kendinizi Tango dolu bir Cennette bulacaksınız. Unutmayın sonradan degil ilk baştan doğru adresle başlayın, vakit kaybetmeyin.

istanbulTANGO-Taksim(333)

Sıraselviler Caddesi No:33/3 Taksim  Beyoğlu-İSTANBUL

DERSLER

TANGO

GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

Itri Dede Sok. No:1 Kat:6 Kızıltoprak Kadıköy/İSTANBUL

istanbulTANGO-Kızıltoprak(otra)

SIK SORULAN SORULAR

Avni Dilligil Cad. No.6 Köroğlu İş Merkezi D:4 Mecidiyeköy

Şişli / İSTANBUL

istanbulTANGO-Mecidiyeköy

istanbulTANGO-Bakırköy

Zeytinlik Mahallesi Halkçı Sokak Yavuz İş Hanı no. 30

Bakırköy / İSTANBUL

esdanslogo.png
tangoto.jpg
bodrum.jpg
pasted image 199x79.jpg