telefon icon

bize ulaşın

0545 582 8909 - 0545 584 8909

Ana sayfaya dönmek için tıklayın istanbul tango facebook sayfasına gitmek için tıklayıın istanbul tango instagram sayfasına gitmek için tıklayınız istanbul tango youtube sayfasına gitmek için tıklayınız

ANA SAYFA

istanbulTANGO

DERSLER

STÜDYOLAR

TANGO

DUYURULAR

BİZE ULAŞIN

>

>

>

>

tango istanbul' da

istanbulTANGO’nun kurulduğu günden bu yana Tango yu gönülden seven bu uğurda en iyisini yapmayı kendine hedef seçen bir kadrosu vardır. Eğitmenleri uluslararası arenada saygı gören, seminerleri ve gösterileri için devamlı davetler alan tecrübeli isimlerdir. Tamamen Tango icin tasarlanmış Taksim ve Kızıltoprak’ta toplam 5 adet derslik ile sadece Arjantin Tango dalında eğitim yapan kurumlar arasında Türkiye ve Avrupa da benzersizdir. Başlangıç seviyeden itibaren planlı uygulanan müfredatı, doğru seviye belirleme ve uygun eğitime yönlendirme, yeni sezon itibari ile haftada 3 gün uzman eğitmenler eşliğinde pratikler, Kadın ve Erkek tekniği çalışmaları, Buenos Aires’den konuk eğitmenler, teorik dersler ve özel çalışmalar ile kendinizi Tango dolu bir Cennette bulacaksınız. Unutmayın sonradan degil ilk baştan DOGRU adresle başlayın vakit kaybetmeyin..

 

 

 

 

Bu düşünceden hareket ile istanbulTANGO’da Tango sadece basit dans derslerinden oluşmaz. İçeriye ilk girdiğiniz andan itibaren sizi Buenos Aires ruhu sarar. Kendi imkanlarımız  ile sadece Tango için oluşturulmuş, İstanbul’un her iki yakasında da her cm2 si Tango ile dolu olan stüdyolarımızda yeni sezon itibarı ile bütün seviylerden Tango dersleri ile beraber Tango nun duayenleriyle Tango tarihi uzerine sohbetler, Tango müzisyenleri ile Arjantin Tangosu müzik bilgisi dersleri, Türkiye nin en iyi dans eğitmenleri ile dansınıza değer katacak yardımcı uygulamalar (Yoga, Modern Dans, Streching, özel Tango Workoutları, Doğaçlama),  Performansçılara yönelik çalışmalar istanbulTANGO çatısı altında sizler bekliyor..

 

istanbulTANGO;  Murat Elmadağlı ve Eşref Tekinalp tarafından 2009 yılı Eylül ayında istanbul/Taksim’deki stüdyosunda (333) hizmete açılmıştır. Bu zamana kadar ki gerek yurtiçi gerekse yurtdışında ozellikle Arjantin-Buenos Aires de kazandıkları tecrübeleri İstanbul’lu dansseverler ile paylaşıyorlar. Bunun yanısıra kendi bilgi birikimlerini artirmak üzere halen Dünya üzerindeki Arjantin Tango nun duayenleri ile çalışmalar yapmaya devam ediyorlar. Turkiye Dans Sporları Federasyonu’nun   duzenledigi Türkiye Şampiyonasında 2009 yılında Murat Elmadağlı, 2010 yılında Eşref Tekinalp 1. lik kürsüne çıkarak bilgilerini tescillemişlerdir. istanbulTANGO ‘nun egitim felsefesi   derste ogretilen bilginin dogru ve güvenilir olmasıyla beraber eğitimin en önemli aşamasının sahada  (dans pistinde) yapılan pratikle olması yönündedir. Bu sebeple öğrencilerine bütün imkanlariyla dans etmeye tesvik edici organizasyonlar (pratikler, milongalar, atölyeler) duzenlemektedir.

 

eşref tekinalp

EŞREF TEKİNALP

// istanbulTango Kurucu Eğitmen

İstanbul Teknik Üniversitesi Inşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olan Eşref Tekinalp Tangoya 2003 Ocak ayında Suer Ünal ile başladı. Bir buçuk yıl Arjantinli eğitmenler Alicia Orlando – Claudio Barneix ve Tanju Yıldırım ile çalışarak dansının temellerini oluşturdu. Devamında dünyanin önde gelen dansçılarıyla (Gustavo Naveira, Pablo Veron, Julio Balmaceda, Javier Rodriguez, Fabian Peralta, Sebastian Achaval, Esteban Moreno, Diego Riemer, Ezequiel Farfaro) çalışarak bugünkü çizgisini oluşturdu. 2006 yılından beri hem Türkiye’nin çeşitli illerinde hem de uluslararası platformlarda profesyonel olarak eğitmenlik yapmakta ve performanslar sergilemektedir. Istanbu’da düzenli olarak verdiği grup-özel ders ve seminerler dışında yurtiçi ve yurtdışında davetli olarak eğitmenlik ve gösteriler yapmaktadır.

 

Buenos Aires, Paris, Moskova, Amsterdam, Londra, Montreal, New York, Washington DC,  Beyrut, Kıbrıs, Atina, Almaata,  Sirakuza, Kassel, Bükreş, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Samsun ve Bodrum gibi Dünyanın bir çok şehrinde dersleri ve gösterileri için davet almaktadır. TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) Arjantin Tango A Klasman dansçısı ve antrenörüdür. 2010 yılı TDSF Türkiye Şampiyonudur. Aynı zamanda 2012 yılından beri TDSF Hakem Kurulu üyesi ve hakemidir. 2018 yılında 10.su düzenlenmiş olan Avrupa’nın en büyük tango festivallerinden ‘tanGO TO istanbul‘un organizatörlerinden olan Eşref Tekinalp, 2008 sonbaharında faaliyete geçen istanbulTANGO oluşumunun kurucu ortağıdır. Aşağıda gösterilerinden bir kısmını görebilirsiniz

murat elmadağlı

MURAT ELMADAĞLI

// istanbulTango Kurucu Eğitmen

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Tangoya ilk hocası Çetin Cengiz ile başladıktan sonra yaklaşık bir yıl ona asistanlık yaptı. Daha sonra yaratıcılığını, teknik ve artistik temellerini ve öğretme bilgisini dünyaca ünlü Arjantinli hocalar ile çalışarak pekiştirdi. Bunlar arasında Gustavo Naveira, Fabian Salas, Chicho Mariano Frumboli, Sebastian Arce, Julio Balmeceda, Javier Rodriguez, Esteban Moreno, Ezequiel Farfaro, Roberto Herera, Damian Rosentah’ı sayabiliriz. Buenos Aires yolculuğunda ordaki tangookullarını inceleme fırsatı buldu. Geri dönüşünde ortakları ileistanbulTANGO okulunun temellerini attı. Kendisi Tango öğretirken yalnızca tek doğrunun olmadığını ve her bireyin kendi doğruları olduğuna inanıp, eğitiminde kişiye özel çözümlere önem vermektedir…

 

TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) Arjantin Tango A Klasman dansçısı ve antrenörüdür. 2009 yılı TDSF Türkiye Şampiyonu’dur. Aynı zamanda TDSF Teknik Kurul başkanı ve TEO (Tango Eğitmen Organizatorleri derneği) yönetim kurulu başkanıdır. istanbulTANGO verdiği düzenli seminerler ve derslerin dışında yurtiçi ve yurtdışında davetli olarak eğitmenlik ve gösteriler yapmaktadır.  Yurtiçi izmir, Ankara, Antalya, Bodrum, Kocaeli, Adana  yurdışında Paris, Moskova, Siracuza, Bükres, Kaliakria, Sofya, Kazan, Chelyabinsk, Kopenhag ve Guney Afrika da dersler vermiş gosteriler yapmıştır. Aşağıda gosterilerinden bir kısım izleyebilirsiniz.

vanessa gauch

VANESSA GAUCH

// istanbulTango Eğitmen

Vanessa dans formasyonuna küçük yaşta başlamış ve o günden bu yana öğrendiklerini genişletmeye ve derinleştirmeye devam etmiştir. Klasik dans onun, sağlam teknik temellerini ve çalışma ciddiyetini farketmesini sağlamıştır. Daha sonra, olabilecek en zengin türlerden çeşitli dansları ilgi duymuştur. Dansın onun gerçek tutkusu olmasının yanında, müziğe de duyduğu ilgiyi piyano virtüözlüğü öğrenimiyle göstermiştir. Sanatsal faaliyetlerinin dışında, 1. Bordeaux Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde biyoloji okumuş, Haziran 2002’de DEUG option biologie (Diplôme d’ Etudes Universitaire Générales)’yi elde etmiştir.

 

Detaylı formasyonu:

• 1986 : İlk klasik bale dersleri

• 1988 : Payros Dans Okulu’nda salon danslarına başlangıç

• 1992 : Jazz ve modern dansa başlangıç

• 1992 : Arjantin Tangosu, eğitmenler; Magui Danni & Annibal Pannunzio, Eugenia Unsandivarias & Leo Clavelli, Alejandro Sanguinetti, Pablo Veron

• 1998-2002 : Bordeaux’daki prestijli « Ecole de Ballet Martial Boakstaele »’de öğrencilik

• 1998 : Swing ve Salsa eğitimleri

• 2001 : Angoulème’deki Philippe Moreau Okulu’nun merkezinde sportif dans eğitimi

 

ÖgretimÖğretim dünyasına ilk adımlarını 1996 yılında Tangueando Bordeaux Arjantin Tangosu topluluğunda gönüllü asistan olarak atar. 2000’den 2002’ye kadar haftalık Salon Dansları, Swing, Salsa ve Arjantin Tangosu dersleri verir ve bunun yanında Fransa’ya workshop eğitmeni olarak da davet edilmektedir. 2003 yılında Metin Yazır’ın partneri olur ve Baila Tango okullarının eğitmen ekibine dahil olur. İstanbul’da düzenli olarak katıldığı derslerin yanısıra (Baila Tango, Galatasaray Lisesi…) ve Avrupa ve Kuzey Amerika’yi da davetli workshop eğitmeni olarak ziyaret etmektedir. Belçika, Kanada, İsviçre (Cenova), Finlandiya, Fransa, Almanya (Münih), Yunanistan (Girit, Selanik), Hollanda, Yeni Zelanda, İsveç, Türkiye (Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Bodrum), ABD (New York, Boston, Washington DC, Chicago, Portland, San Diego), gibi ülkelerde gerek gösteri gerekse eğitim programlarına katılmıştır. Austos 2006’da Baila Tango ekibiden ayrılmaktadır. Ekim 2006’da, bir yanda BATA programı (Bayanlar için Arjantin Tango Atölyesi) yaratır, diğer yanda Boğazıcı, Yıldız Teknik ve Galatasaray Üniversitelerde, Malena, Montuno, Ewet ve Dancentrum dans stüdyolarında grup ve özel dersleri vermeye devam eder. 2010’dan itibaren bugüne dek İstanbulTANGO dans okulu ila ortak çalışmalar yapmaktadır.

 

Sunum & Gösteriler

 

Gerek koreograf gerekse dansçı olarak çok sayıda sunum ve gösteriye katıldı. Bu onun öğrendiklerini pratiğe dönüştürmesine, genel duruş ve sahne duruşunu keşfetmesine olanak tanıdı.

 

1986’dan 2002’ye dek klasik bale okullarının yıllık gösterilerine katıldı. 1993’ten 2003’e kadarsa, en önemlileri Cie Tangueando Bordeaux’yla « La Vida es un Tango »(1995), Cie la Lucarne tiyatro ekibiyle ortak çalışma olan « Tango»(1997), Bordeaux Ulusal Operası’nda « Cabaret Shoenberg » (1999) olmak üzere birçok Arjantin Tangosu ve Salon Dansları sunum ve gösterilerine katıldı. Ayrıca 2002’de Fransa Latin Dansları Şampiyonası’nda ikincilik, Fransa « Danses Standards » Şampiyonası’nda ikincilik ve Fransa Rock’n Roll Şampiyonası’nda ikincilik elde etti.

 

2003’ten 2006’ya kadar : Dans Festivali bünyesinde Metin Yazır’la çeşitli Arjantin Tangosu gösterilerine katılmıstır.

 

2006-2007: İstanbul AKMde “TANGO AKSYON” şovunda rol aldığı. Bugün’e dek partneri Eşref Tekinalp ile çeşitli Arjantin Tango gösterilere katilmaya devam ediyor. Aşağıda gösterilerinden bir kısmını görebilirsiniz.

 

HAKKIMIZDA

istanbulTANGO

BİZE ULAŞIN

istanbulTANGO’nun kurulduğu günden bu yana Tango yu gönülden seven bu uğurda en iyisini yapmayı kendine hedef seçen bir kadrosu vardır. Eğitmenleri uluslararası arenada saygı gören, seminerleri ve gösterileri için devamlı davetler alan tecrübeli isimlerdir. Tamamen Tango icin tasarlanmış Taksim ve Kızıltoprak’ta toplam 5 adet derslik ile sadece Arjantin Tango dalında eğitim yapan kurumlar arasında Türkiye ve Avrupa da benzersizdir.  Başlangıç seviyeden itibaren planlı uygulanan müfredatı, doğru seviye belirleme ve uygun eğitime yönlendirme, yeni sezon itibari ile haftada 3 gün uzman eğitmenler eşliğinde pratikler, Kadın ve Erkek tekniği çalışmaları, Buenos Aires’den konuk eğitmenler, teorik dersler ve özel çalışmalar ile kendinizi Tango dolu bir Cennette bulacaksınız. Unutmayın sonradan degil ilk baştan DOGRU adresle başlayın vakit kaybetmeyin.

istanbulTANGO - TAKSİM (333)

pin icon

Sıraselviler Caddesi No:33/3 Taksim  Beyoğlu-İSTANBUL

0545 582 8909

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon

istanbulTANGO - KIZILTOPRAK ( OTRA )

pin icon

Itri Dede Sok. No:1 Kat:6 Kızıltoprak Kadıköy/İSTANBUL

0545 584 8909

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon

istanbulTANGO - MECİDİYEKÖY

pin icon

Avni Dilligil Cad. No.6 Köroğlu İş Merkezi D:4 Mecidiyeköy

Şişli / İSTANBUL

0545 588 8907

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon

 istanbulTANGO - BAKIRKÖY

pin icon

Zeytinlik Mahallesi Halkçı Sokak Yavuz İş Hanı no. 30

Bakırköy / İSTANBUL

0545 588 8908

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon
istanbul tango logo ana sayfaya gitmek için tıklayın Otra facebook sayfasına gitmek için tıklayın esta dans ana sayfaya gitmek için tıklayın tango to istanbul ana sayfaya gitmek için tıklayın summer tango fest ana sayfaya gitmek için tıklayın adornos ana sayfaya gitmrk için tıklayın facebook icon instagram icon twitter icon youtube icon

©istanbultango- 2018 | Tüm Hakları Saklıdır | Modano30 | Site içerisinde yer alan tüm metinler  ve görseller İstanbul Tango'ya aittir, izinsiz başka yerlerde kullanılamaz.