telefon icon

bize ulaşın

0545 582 8909 - 0545 584 8909

Ana sayfaya dönmek için tıklayın istanbul tango facebook sayfasına gitmek için tıklayıın istanbul tango instagram sayfasına gitmek için tıklayınız istanbul tango youtube sayfasına gitmek için tıklayınız

ANA SAYFA

istanbulTANGO

DERSLER

>

>

STÜDYOLAR

>

TANGO

>

DUYURULAR

BİZE ULAŞIN

EFSANEVİ TANGO DANSÇILARI

NEDEN TANGO ?

TANGO TARİHİ VE STİLLER

EFSANEVİ TANGO DANSÇILARI

TANGO MÜZİĞİ TARİHİ

BİR GEZGİNİN GÖZÜNDEN ARJANTİN

.......................................................................

.......................................................................

.......................................................................

.......................................................................

Carlos Gavito

90'larda tangonun yeniden canlanmasını, bu dönemin büyük tango sanatçılarından biri olarak Carlos Gavito'ya borçluyuz. Kendine özgü dans tarzı, birçok amatör dansçıya ve diğer profesyonellere ilham kaynağı olmuştur.  Derin ve içten sarılışı sayesinde tangodaki eslerde bile dans edişiyle Tipik bir Porteno’lu olarak görülmektedir.

 

Son milonguero olarak bilir ve didaktik olan özel dans tarzıyla dünya çapında saygı görmüştür. Unutulmaz şov Forever Tango'da dansçı ve tango koreograf olarak görev almıştır.

 

Tango dansı tarihinin simgesi olan Gavito, deneyim ve bilgisini iletmek için daha iyi bir yöntem arayarak kırk yılından fazlasını tangoya adamıştır.

 

1 Temmuz 2005’te hayatını kaybetmiştir. Efsanevi dansçı için Oyuncu Eva Norvind tarafından Gavito, su vida y su tango (Gavito, hayatı ve onun tangosu) isimli bir tango filmi çekilmiştir.

carlos gavito

Gustavo Naveira

Dansçı ve uluslararası sıralama koreografı, aynı zamanda kendi stilinin öncüsüdür ve dünya çapında üne kavuşmuştur.

 

30 yıllık tecrübesi ve dünyanın dört bir yanından gerçekleştirdiği turneler sonucu bilgisini kavramsal bir açıklıkla ve zengin bir teknikle anlatmaktadır.

 

Olağanüstü bir analist ve araştırmacı olarak, yetenekleri 20. yüzyılın sonlarına doğru tango dansında devrim yapmıştır. Tango dünyasının duayenleri tarafından, dans geçmişi ve doğaçlama yaratıcılığı takdir edilmektedir.

 

Buenos Aires'teki eleştirmenler onun için şu yorumu yapmaktadır: “… Üç üslup eğilimin üstünlük için savaştığını söyleyebilirsin: Urquiza'nın stili, Almagro'nun stili ve Naveira'nın stili…”

 

 

Gustavo Naveira
Miguel Angel Zotto

Miguel Angel Zotto

Miguel Angel Zotto, Buenos Aires'te 1958'de doğdu. Aktör olan büyük babası ve dansçı olan babası sayesinde tango dinleyerek büyüdü. 26 yıldan fazla süredir dans ediyor ve bugün dünyanın en büyük Arjantin tango temsilcisi olarak kabul ediliyor.

 

Tangoyu gerçek ustalarından öğrenen Zotto dansın dünyaya yayılmasında önemli bir rol üstlenmiştir.

 

1991 yılında Arjantin Dans Konseyi (Consejo Argentino de la Danza) tarafındna verilen ve Arjantin danslarında en prestijli ödül olarak kabul edilen  “Maria Ruanova Ödülü” nü aldı. Böylece ödül ilk defa bir tango dansçısına verilmiş oldu. 1999 yılında ise İtalya'daki en önemli dans ödüllerinden biri olan Positano Ödülü'nü kazandı. 2000 yılında yüzyılın en büyük üç tango dansçısı arasından seçildi. 2002'de Buenos Aires Ulusal Tango Akadesi tarafından “Akademisyen” olarak aday gösterildi.

 

 

Pablo Veron

Pablo Veron, dünya çapında tango dansçılarının saygısını ve hayranlığını kazandıran eşsiz bir tango stilinin yaratıcısıdır. Güçlü bir dinamik enerji ile zarif ve hassas dansı sayesinde tangonun yeniden populerleşmesinde etkili olmuştur.

 

Pablo, büyük Arjantinli ustalar aldığı geleneksel miras ve kendi başına benzersiz yaratıcılığı sayesinde eski ve yeni nesiller arasında gerçek bir köprü olarak kabul edilir. Pablo, profesyonel kariyerine 1986 yılında Evita, Cabaret ve Sweet Charity gibi müzikal komedilerde ve diğer çeşitli müzikallerde rol alarak başlamıştır. 1991'de tango öğretmeye başlamış ve birçok tiyatro prodüksiyonunda koreografi ve performans gösterdiği Paris'e taşınmıştır. 1997 yılında Pablo, Sally Pottter'in “The Tango Lesson” filminde koreograf ve oyuncu olarak yer almıştır. 1999 yılının sonbaharında, Tony ödüllü Broadway “Tango Argentino” yapımında yer almaya tekrar davet edildi. Ayrıca Johnny Depp ile birlikte “The Man Who Cried” ın yanı sıra Robert Duval'ın “Assassination Tango” filminde ve diğer önemli filmlerinde de rol aldı. Pablo çeşitli film ve tiyatro yapımlarında oyunculuk ve koreograflık yapmaya devam ediyor.

Pablo Veron
Juan Carlos Copes

Juan Carlos Copes

Juan Carlos Copes (31 Mayıs 1931 doğumlu) Arjantinli tango dansçısı, koreograf ve icracıdır. 1970'den sonra tango'nun bir dans formu olarak dünya çapında yeniden canlandırılmasına katkıda bulundu.

 

İlk profesyonel performanslarını 1955'te Francisco Canaro'nun orkestrasıyla sergiledi ve 1958'de partneri Maria Nievesile Avrupa ve Amerika'da sahne aldı. Daha sonra, 1962'den 1964'e kadar The Ed Sullivan Show'un birçok bölümünde yer aldıkları gibi Broadway'deki Alvin Tiyatrosunda bir 1962 yapımında rol aldılar.

 

Copes Arjantin'e döndü ve 1960'larda Buenos Aires'teki modern tango gösterisi konseptini oluşturulmasında oldukça etkili oldu.

 

1983 yılında Paris'te koreograflanmış Tango Argentino'yu canlandırdı ve bu da dünya çapında tangoyu canlandırmaya katkıda bulundu; Onun yazmış olduğu önemli kareografilerin arasında; Ástor Piazzolla'nın María de Buenos Aires (1968, baş koreograf), İspanyol Ulusal Dans Topluluğu, Dans Simgeler dizisi (1993) ve Manuel González Gil'in Entre Borges y Piazzolla (1997, başrol) bulunmaktadır.

 

Copes çok sayıda sanatsal ödül almıştır. Öğrencileri arasında Robert Duvall ve Liza Minnelli bulunmaktadır.

HAKKIMIZDA

istanbulTANGO

BİZE ULAŞIN

istanbulTANGO’nun kurulduğu günden bu yana Tango yu gönülden seven bu uğurda en iyisini yapmayı kendine hedef seçen bir kadrosu vardır. Eğitmenleri uluslararası arenada saygı gören, seminerleri ve gösterileri için devamlı davetler alan tecrübeli isimlerdir. Tamamen Tango icin tasarlanmış Taksim ve Kızıltoprak’ta toplam 5 adet derslik ile sadece Arjantin Tango dalında eğitim yapan kurumlar arasında Türkiye ve Avrupa da benzersizdir.  Başlangıç seviyeden itibaren planlı uygulanan müfredatı, doğru seviye belirleme ve uygun eğitime yönlendirme, yeni sezon itibari ile haftada 3 gün uzman eğitmenler eşliğinde pratikler, Kadın ve Erkek tekniği çalışmaları, Buenos Aires’den konuk eğitmenler, teorik dersler ve özel çalışmalar ile kendinizi Tango dolu bir Cennette bulacaksınız. Unutmayın sonradan degil ilk baştan DOGRU adresle başlayın vakit kaybetmeyin.

istanbulTANGO - TAKSİM (333)

pin icon

Sıraselviler Caddesi No:33/3 Taksim  Beyoğlu-İSTANBUL

0545 582 8909

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon

istanbulTANGO - KIZILTOPRAK ( OTRA )

pin icon

Itri Dede Sok. No:1 Kat:6 Kızıltoprak Kadıköy/İSTANBUL

0545 584 8909

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon

istanbulTANGO - MECİDİYEKÖY

pin icon

Avni Dilligil Cad. No.6 Köroğlu İş Merkezi D:4 Mecidiyeköy

Şişli / İSTANBUL

0545 588 8907

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon

 istanbulTANGO - BAKIRKÖY

pin icon

Zeytinlik Mahallesi Halkçı Sokak Yavuz İş Hanı no. 30

Bakırköy / İSTANBUL

0545 588 8908

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon
istanbul tango logo ana sayfaya gitmek için tıklayın Otra facebook sayfasına gitmek için tıklayın esta dans ana sayfaya gitmek için tıklayın tango to istanbul ana sayfaya gitmek için tıklayın summer tango fest ana sayfaya gitmek için tıklayın adornos ana sayfaya gitmrk için tıklayın facebook icon instagram icon twitter icon youtube icon

©istanbultango- 2018 | Tüm Hakları Saklıdır | Modano30 | Site içerisinde yer alan tüm metinler  ve görseller İstanbul Tango'ya aittir, izinsiz başka yerlerde kullanılamaz.