telefon icon

bize ulaşın

0545 582 8909 - 0545 584 8909

Ana sayfaya dönmek için tıklayın istanbul tango facebook sayfasına gitmek için tıklayıın istanbul tango instagram sayfasına gitmek için tıklayınız istanbul tango youtube sayfasına gitmek için tıklayınız

ANA SAYFA

istanbulTANGO

DERSLER

STÜDYOLAR

TANGO

DUYURULAR

BİZE ULAŞIN

>

>

>

>

BİR GEZGİNİN GÖZÜNDEN ARJANTİN

NEDEN TANGO ?

TANGO TARİHİ VE STİLLER

EFSANEVİ TANGO DANSÇILARI

TANGO MÜZİĞİ TARİHİ

BİR GEZGİNİN GÖZÜNDEN ARJANTİN

.......................................................................

.......................................................................

.......................................................................

.......................................................................

Sene 2013’tü Arjantin’e gittim. Ama doyamadım, bir yanım hala orada kaldı. O yüzden sizlerle hem kendi tecrübelerimi paylaşmak, hem de Arjantin’de gidilebilecek yerler ve kalınabilecek yerler üzerine  biraz bilgi vermek istiyorum.

 

Öncelikle Arjantin’e gittiğinizde ilk yapacağınız şey para bozdurmak için doğru yeri bulmak. Çünkü Arjantin’de bu işler biraz farklı yürüyor. Bankada bozdurduğunuz kurla özel olarak dışarda bozdurduğunuz para ciddi farklı oluyor. O yüzden öncelikli tavsiyem orda yaşayan ya da bilen birisine danışarak iyi bir yer bulun ve Arjantin pesonuzu oradan alın.

 

Konaklama için çok güzel siteler var. “Tripadviser, Airbnb” gibi siteleri kullanabilirsiniz. Benim favori sitem “www.airbnb.com”. İçime sinen ve milongalara yakın bir evi seçtim ve bir arkadaşımla paylaşarak orada kaldım. Özellikle Palermo bölgesine yakın olmasını öneririm. Çünkü La Viruta ya da Salon Canning gibi ünlü ve gidilmesi gereken milongalara yakın bir yer orası.

 

Bana Arjantin’in dans açısından ne farkı var diye soracak olursanız size birkaç şey söylemek isterim. Gerçekten müziği dinleyerek dans ediyorlar ki, bu çok önemli! Türkiye’de ne yazık ki hareketi yapabilmek, müziğin ritminin önüne geçiyor. Orada temizliğe gelen kadın bile Rock’n’roll yaparak bir yandan ritim tutup bir  yandan temizliğe yardımcı olabiliyor. Müzik onların ruhlarına işlemiş bence. Bu da dans açısından önemli bir fark yaratıyor. Orada dans ederken çok büyük, çok gösterişli hareketlerle dans edilmedi. Ama sadece yürüyüşü bile müzikle öyle bir yedirerek benimle dans ettiler ki, işte en çok bundan etkilendim. Basit hareketler bir anda çok keyifli çok güzel, çok senkronlu ve çok büyük  hareketlere dönüştü. Arjantin’e tango için gitmiş olmanın bana verdiği en büyük katkısı bu bilinç oldu.

 

Ben özellikle Dünya Tango Şampiyonası’na denk getirmiştim Arjantin’e gitme tarihimi. Böylelikle yarışmaya gelenlerle de dans etmiş, inanılmaz keyif almıştım. Aklınızda sadece tango varsa o zaman gideceğiniz tarihi, yarışma zamanına denk getirmenizi öneririm. O ortamı canlı izlemek ve orada bulunmak bambaşka bir keyif veriyor.

 

O halde sırada gidilmesi gereken bazı milongaları paylaşayım.

 

Salon Canning

Milonga Parakultural, Salon Canning

Scalabrini Ortiz 1331, Palermo Soho

Tel: 15-5738-3850

Özellikle rezervasyonunuz yoksa ve iyi bir masa istiyorsanız 11’i geçirmemenizi tavsiye ederim. Onun dışında çok tatlı ve güzel bir ortamı vardır. Farklı yaş aralıklarından ve farklı seviyede bir çok tangocuyla dans edebilirsiniz. Neredeyse her gece bir gösteri veya canlı müzik vardır. Gösteriler saat 2 civarı olur. Yaklaşık 15 senedir olan bir yer ve birçok tango severin milonga için tercih ettikleri bir yerdir.

 

La Viruta

Armenia 1366, Buenos Aires

Tel: 4774-6357

La Viruta, tangonun “after party” yeri gibidir. Asıl milongalara gidilir ve dans etmeye ve eğlenmeye devam etmek için buraya gelinir. Genelde saat 2 civarı gitmenizi tavsiye ederim. Saat 03.00, 03.30 gibi oldukça kalabalık olur ve çok keyifli zaman geçirebilirsiniz. Oradayken neredeyse her gün gitmiştim bu mekana.

 

Cachirulo

Avenida Entre Ríos 1056, Buenos Aires

Tel: 15-4577-0434

Buraya yaklaşık 22.00 ile 23.00 civarı gitmenizi tavsiye ederim. Burası geleneksel milonga tarzında bir yerdir. Daha çok pista, salon tangosu yapılır. Cabeceo ile dansa kaldırılır. Keyifli, güzel bir mekandır.

 

Maldita Milonga

Perú 571, San Telmo

Tel: 15-2189-7747

Burası için rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim. Orkestra saat 23.00 civarı başlıyor. “Orchestra Tipica El Afronte” neredeyse her gün çalar. İzlemesi de, dinlemesi de çok keyiflidir.

 

La Catedral

Sarmiento 4006 (casi esquina Medrano) Buenos Aires

Tel: 15-5325-1630

Rahat ve sakin bir yer La Catedral. Rahat ve günlük kıyafet giyilebilen, turistler için de uygun bir milonga. Başlangıç seviye dersleri saat 18.00’da olur. Mükemmel dans etmeyi beklemeyeceğiniz fakat özellikle başlangıç seviyeyseniz çok rahat edebileceğiniz, sıcak ve samimi bir yer burası.

 

Confitería Ideal

Suipacha 384, Buenos Aires

Tel: 4328-7750/4328-0474

Buenos Aires’in göbeğinde 1912’den beri politikacıların ve ünlülerin gitmiş oldukları aslında pastane olan bir mekan burası. Atmosferi nedeniyle görülmeye değer derim ben. Saat 03.00 civarı gitmek daha iyi olur.

 

La Milonga del Indio

Plaza Dorrego, San Telmo

Burası açık hava milongasının yapıldığı bir yer. San Telmo’nun göbeğinde yapılır. Her Pazar yağmur olmadığı müddetçe yapılır. Rahat kıyafetlerle gidip, açık havada keyif alarak dans edebilirsiniz. Elbette etrafta fotoğraf çeken turistler de olacaktır.

 

Gösteri izlemek istiyorsanız;

 

Elbette bir de yemeğinizi yiyip, şarabınızı yudumlarken izleyebileceğiniz çok güzel tango gösterileri yapan yerler de var. Bunlardan bazıları; Esquina Carlos Gardel (3200, Abasto), Café de los Angelitos  (Av. Rivadavia 2100 (esq. Rincón)) , Rojo Tango, (Martha Salotti 445, C1107CMC Capital Federal, Arjantin), Esquina Homero Manzi(Av. San Juan 3601, C1233ABG Ciudad Autónoma de Buenos Aires,)

 

Peki ya gidilebilecek tangoyla dolu mekanlar…

 

La Boca’ya mutlaka gidin derim. Hatta orayı görmeden oradan dönmeyin! Renkleri, evleri ve ortamıyla gerçekten çok keyifli bir yer. Eh bir de Carlos Gardel’in müzesi var. Müzelerden bahsetmişken turist olarak birkaç yer önereyim sizlere. Evita Müzesi’ne,  Caminito Müzesi’ne, Recoleta Mezarlığı’na, Teatro Colon’a ,San Telmo’ya gidin. Hükümet binalarını, tarihi mekanlarını gezin, Obelisk’i görün. Ayrıca vaktiniz varsa ve biraz da çevrede değişik bir şeyler yapmak istiyorum diyorsanız Iguazu Şelaleri’ne gitmenizi tavsiye ederim.

 

Yazımı bitirirken yemekle ilgili söylemeden geçemeyeceğim bir haberim var. Vejeteryanlar ve veganlar bana kızmasın ama şahane etleri var. Porsiyonları büyük ve etleri gerçekten çok lezzetli.

 

Umarım Buenos Aires’e dair birkaç soru işaretini giderebilmişimdir.

HAKKIMIZDA

istanbulTANGO

BİZE ULAŞIN

istanbulTANGO’nun kurulduğu günden bu yana Tango yu gönülden seven bu uğurda en iyisini yapmayı kendine hedef seçen bir kadrosu vardır. Eğitmenleri uluslararası arenada saygı gören, seminerleri ve gösterileri için devamlı davetler alan tecrübeli isimlerdir. Tamamen Tango icin tasarlanmış Taksim ve Kızıltoprak’ta toplam 5 adet derslik ile sadece Arjantin Tango dalında eğitim yapan kurumlar arasında Türkiye ve Avrupa da benzersizdir.  Başlangıç seviyeden itibaren planlı uygulanan müfredatı, doğru seviye belirleme ve uygun eğitime yönlendirme, yeni sezon itibari ile haftada 3 gün uzman eğitmenler eşliğinde pratikler, Kadın ve Erkek tekniği çalışmaları, Buenos Aires’den konuk eğitmenler, teorik dersler ve özel çalışmalar ile kendinizi Tango dolu bir Cennette bulacaksınız. Unutmayın sonradan degil ilk baştan DOGRU adresle başlayın vakit kaybetmeyin.

istanbulTANGO - TAKSİM (333)

pin icon

Sıraselviler Caddesi No:33/3 Taksim  Beyoğlu-İSTANBUL

0545 582 8909

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon

istanbulTANGO - KIZILTOPRAK ( OTRA )

pin icon

Itri Dede Sok. No:1 Kat:6 Kızıltoprak Kadıköy/İSTANBUL

0545 584 8909

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon

istanbulTANGO - MECİDİYEKÖY

pin icon

Avni Dilligil Cad. No.6 Köroğlu İş Merkezi D:4 Mecidiyeköy

Şişli / İSTANBUL

0545 588 8907

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon

 istanbulTANGO - BAKIRKÖY

pin icon

Zeytinlik Mahallesi Halkçı Sokak Yavuz İş Hanı no. 30

Bakırköy / İSTANBUL

0545 588 8908

tel icon

info@istanbultango.com

mail icon
istanbul tango logo ana sayfaya gitmek için tıklayın Otra facebook sayfasına gitmek için tıklayın esta dans ana sayfaya gitmek için tıklayın tango to istanbul ana sayfaya gitmek için tıklayın summer tango fest ana sayfaya gitmek için tıklayın adornos ana sayfaya gitmrk için tıklayın facebook icon instagram icon twitter icon youtube icon

©istanbultango- 2018 | Tüm Hakları Saklıdır | Modano30 | Site içerisinde yer alan tüm metinler  ve görseller İstanbul Tango'ya aittir, izinsiz başka yerlerde kullanılamaz.